Ďalšie byty v ponuke. Nezmeškajte to najlepšie zo Slnečníc.

CRESCO REAL ESTATE už druhý rok podporuje deti, ktoré nevyrastajú vo svojich rodinách

Vďaka programu BUDDY má už takmer osemdesiat slovenských detí vyrastajúcich bez rodičov svojho staršieho kamaráta – dobrovoľníka, ktorý mu pravidelne dáva svoj voľný čas, je mu oporou a pomáha čo najlepšie sa adaptovať na reálny život v dospelosti. Jedným z pravidelných finančných darcov, ktorý túto ušľachtilú myšlienku už druhý rok podporuje, je slovenský rezidenčný developer CRESCO REAL ESTATE s projektom SLNEČNICE. Aj vďaka nemu našlo v minulom roku svojho BUDDY dobrovoľníka ďalších 12 detí.

„Som veľmi rád, že program BUDDY funguje. Náš interný výskum potvrdil, že viac ako 97 % opýtaných detí sa vždy môže na svojho BUDDY dobrovoľníka spoľahnúť. Viac ako 90 % mladých dospelých, ktorí majú svojho BUDDYho, má viac ako 18 rokov a už odišli z detského domova, majú prácu a bývanie. Naším snom je, aby každé dieťa, ktoré nevyrastá vo svojej rodine, malo aspoň jednu osobu, ktorej môže plne dôverovať a mohlo samostatne a plnohodnotne žiť. Neustále sa snažíme zlepšovať. Finančné prostriedky od našich darcov používame na vzdelávanie existujúcich a hľadanie nových dobrovoľníkov. V roku 2020 je aktuálne do programu zapojených 78 dobrovoľníkov, pričom v roku 2019 nám pribudlo 12 nových zo západného Slovenska. Aktuálne sa sústreďujeme na nábor nových dobrovoľníkov v Trnave, Trenčíne a Nitre. Snahou nášho programu je poskytnúť priateľstvá čo najväčšiemu počtu detí, ktoré nevyrastajú vo svojich rodinách a veľmi potrebujú oporu a dôveru v jedného dospelého človeka,“ prezrádza Ladislav Kossár, zakladateľ programu BUDDY.

Takmer 5 000 detí na Slovensku nemá to šťastie vyrastať vo vlastnej alebo kompletnej rodine. Nemajú síce núdzu o oblečenie, dostatok jedla či hračiek, chýba im však individuálna pozornosť, dôvera  a vzory, od ktorých by získali základné návyky fungovania medziľudských vzťahov. Štatistiky hovoria, že prechod takýchto detí z náhradnej inštitucionálnej starostlivosti do bežného dospelého života nebýva jednoduchý. Pomocnú ruku im na ceste k postupnému osamostatňovaniu  sa podáva od roku 2006 program BUDDY. Jeho snahou je, aby takéto deti na prahu dospelosti nezostali na okraji spoločnosti, ale dokázali sa plnohodnotne zaradiť – teda zaobstarať si prácu a bývanie.
 
V začiatkoch projekt organizoval letné a víkendové tábory, rokmi sa však táto myšlienka vďaka donorom mohla výrazne prehĺbiť a sprofesionalizovať. Dnes sa deťom môžu venovať vyškolení dobrovoľníci, medzi ktorými sa vytvára dôverný a dlhotrvajúci priateľský vzťah. Ambíciou programu je, aby každé dieťa, ktoré nevyrastá v rodine, mohlo raz mať aspoň jednu osobu, ktorej dôveruje, a bolo tak lepšie pripravené na plnohodnotné zapojenie sa do života.

Tím BUDDY robí excelentnú prácu, ktorá v našich končinách nemá konkurenciu. Som naozaj veľmi rád, že už druhý rok môžeme aj vďaka Slnečniciam podporiť program BUDDY. Nesmierne si vážim každého jedného dobrovoľníka, ktorý pomáha deťom z detských domovov adaptovať sa do reálneho života dospelosti,“ dodáva Ján Krnáč, výkonný riaditeľ najväčšieho rezidenčného developera na Slovensku CRESCO REAL ESTATE.
© 2021 All rights reserved.
All images are copyrighted by their respective copyright owners.
Website design & technology by Adbee