Ďalšie byty v ponuke. Nezmeškajte to najlepšie zo Slnečníc.

​Slnečnice podporujú program BUDDY

Poslaním Slnečníc je budovať skvelé miesto na život a vytvárať pre ľudí domov. U nás v Slnečniciach ho našli už stovky spokojných rodín. Nie všetci z nás však majú také šťastie a poznajú pocit bezpečia a lásky rodiny. Preto sme sa rozhodli im pomôcť.
 
Deti z detských domovov často trpia nedostatkom vzorov a po dovŕšení dospelosti a odchode z detského domova nie sú pripravené viesť plnohodnotný život. Práve tento problém sa snaží vyriešiť program BUDDY, ktorý vedie občianske združenie PRO VIDA. Rozhodli sme sa stať sa partnerom programu, aby sme im v ich úsilí pomohli.

Ako to funguje? Program BUDDY sa nezameriava na jednorazovú pomoc detským domovom. Je to dlhodobý program, ktorý spája dobrovoľníkov s deťmi z domovov. BUDDY je dobrovoľník, ktorý umožní dieťaťu z detského domova vytvoriť si s ním kvalitný a naozajstný vzťah so všetkým, čo k tomu patrí - trávia spolu voľný čas, dôverujú si, rozumejú si a vedia, že sa jeden od druhého majú čo naučiť. Dobrovoľník pomáha dieťaťu spoznávať svet mimo detského domova, pripravuje ho naň, tak aby v ňom neskôr mohol byť úspešný.


Program BUDDY je určený pre deti staršie ako 12 rokov. BUDDY nie je náhradný rodič, je to aspoň o 10 rokov starší priateľ - niečo ako krstný otec, mama, strýko, teta, starší brat alebo sestra. Občianske združenie PRO VIDA takýchto BUDDY dobrovoľníkov hľadá, vyberá a školí. Po dôkladnej príprave dobrovoľníka ho zoznámia s dieťaťom z domova a umožnia obom spojiť dva svety, ktoré sa dovtedy obchádzali. BUDDY dobrovoľník a dieťa z detského domova sa pravidelne stretávajú, rozprávajú sa, zdieľajú svoje starosti aj radosti, pomáhajú si. BUDDY dobrovoľník navštevuje školenia a konzultuje s psychológmi svoje skúsenosti, aby svojmu zverenému BUDDYmu naozaj rozumel, pomáhal a aby ich kamarátstvo vydržalo nie mesiac, ani rok, ale ideálne celý život.  

Deti z detských domovov sú vďaka svojim veľkým buddies oveľa lepšie pripravené na život mimo detského domova po dovŕšení dospelosti. Sme radi, že im v tom môžeme pomôcť aj my.

Ak sa chcete do programu BUDDY zapojiť ako dobrovoľník alebo ho podporiť inou formou, na stránke programu BUDDY nájdete informácie o tom, ako je to možné.
 
 
 

 
 
 
© 2021 All rights reserved.
All images are copyrighted by their respective copyright owners.
Website design & technology by Adbee