Ďalšie byty v ponuke. Nezmeškajte to najlepšie zo Slnečníc.

Slnečnice POP majú generálneho zhotoviteľa

Koncom februára tohto roku sme ako najväčší slovenský rezidenčný developer CRESCO REAL ESTATE avizovali spustenie predaja bytov v novej etape Slnečnice POP. Tento koncept prvého bývania pre aktívnych ľudí alebo mladé rodiny hľadajúce dostupný domov vzbudil u potenciálnych záujemcov hneď veľkú pozornosť. Za necelých šesť mesiacov od spustenia predaja sa doteraz v prvom objekte predalo 35 % bytov. Vzhľadom na veľký dopyt preto plánujeme v najbližšej dobe ešte rozšíriť ponuku o ďalšie, najmä malé byty. 

Tak ako doteraz, aj pre spoluprácu na realizácii tejto etapy sme oslovili osvedčené a na trhu dobre etablované spoločnosti. Tender na generálneho zhotoviteľa úspešne zvládla spoločnosť Metrostav. Financujúcou bankou tejto etapy sa stal ďalší spoľahlivý partner – Slovenská sporiteľňa.

Slnečnice s dobre vybudovanou infraštruktúrou, výbornou dostupnosťou, ako aj atraktívnym zeleným prostredím sú dlhodobo zaujímavou štvrťou na kúpu výhodného bývania nielen pre rodákov z Petržalky, ale aj obyvateľov z iných kútov republiky sťahujúcich sa do hlavného mesta kvôli pracovným príležitostiam.

Tri deväťpodlažné bytové domy – T1, T2 a T3 na trh postupne prinesú viac než 360 nových bytov, od jednoizbových s výmerami od 24 štvorcových metrov, cez dvoj- a trojizbové (z toho 6 mezonetov) a štvorizbové mezonety s plochou od 96 do 104 štvorcových metrov. K nim pribudne aj takmer 500 parkovacích miest v garáži a na teréne. Projekt Slnečnice POP, ktorý sa chce architektonicky odlíšiť od jestvujúcej zástavby v Slnečniciach, navrhli tak ako väčšinu bytových domov v Slnečniciach architekti z ateliéru Compass Architekti. Ku každej bytovej jednotke naprojektovali privátnu exteriérovú plochu – či už balkón alebo terasu. Väčší počet bytov ponúka dokonca dva balkóny orientované na rôzne svetové strany. Na najvyšších podlažiach disponujú byty terasami.

Výstavba je plnom prúde. Nedávno prebehol proces betonáže základovej dosky, ktorá je navrhnutá ako ,,biela vaňa,,. Betónovala sa v dvoch záberoch a oba zábery museli byť zrealizované do 1 hodiny, aby sa obidve vrstvy staticky prepojili. Do prevádzky bola spustená aj prislúchajúca trafostanica.

Bytové domy sa budú nachádzať v tesnej blízkosti plánovanej električkovej trate v zóne Mesto. Spolu s električkovou traťou plánuje mesto vybudovať aj cyklotrasu, ktorá sa v budúcnosti napojí na cyklochodník vedúci naprieč celou novovzniknutou štvrťou. Vzniknúť by mala aj integrovaná zastávka pre električky a autobusy. Dokončenie celej stavby máme naplánované na prvý kvartál 2023, pričom prvá etapa – bytový dom T3 by mal byť dokončený už v druhom kvartáli 2022. Celkovo by malo byť tento rok rozostavaných v Slnečniciach až 1 500 bytov, stavebne dokončiť plánujeme takmer 700 z nich.
 
1 Hlavna fotka.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg
© 2021 All rights reserved.
All images are copyrighted by their respective copyright owners.
Website design & technology by Adbee