Ďalšie byty v ponuke. Nezmeškajte to najlepšie zo Slnečníc.

V júli pribudla v zóne Mesto kaviareň AM Coffee. Miška a Adam vám naservírujú kávu v zážitkovom balení

Michaela, juniorská majsterka Slovenska v baristike, a jej priateľ Adam sa už niekoľko rokov venujú spoločnej vášni – príprave kávy. Mladí baristi po maturite na hotelovej akadémii zbierali rok pracovné skúsenosti a dnes si otvárajú v Slnečniciach svoj vlastný biznis koncept.  V ich kaviarni AM Coffee dostanete okrem lahodných dezertov a drinkov aj zážitkové predstavenie v podobe prípravy kávy.Otvorili ste kaviareň v Slnečniciach, čo v tejto lokalite nie je ojedinelá prevádzka. Čím chcete zákazníkov prilákať?
Máte pravdu, nie sme síce prvá kaviareň v Slnečniciach, no myslíme si, že každá prevádzka v Slnečniciach je v niečom jedinečná a prináša do Slnečníc pestrosť. Našou veľkou vášňou je príprava kávy. Radi by sme našim zákazníkom ukázali, ako sa káva pripravuje v modernom svete, a preto našu ponuku budú tvoriť rôzne druhy výberovej kávy. Veríme, že naša kaviareň sa stane príjemným a útulným miestom, kde sa ľudia budú dobre cítiť a radi sa stretávať.

Akú kávu máte osobne vy najradšej?
Kávu všetkého druhu. Radi skúšame a experimentujeme. Ale základ dobrej kávy je, aby bola čerstvá a s láskou pripravená :). A to chceme dopriať aj našim zákazníkom.

Máte zmapované, akú kávu preferujú Slováci? 
Všimli sme si, že ľudia sa už začínajú zaujímať o to, akú kávu pijú. A už čoraz viac z nich preferuje kávu v kaviarni pred domácou – „klasickou zalievanou“ či instantnou. Z doterajších skúseností vo viacerých prevádzkach tohto druhu  nám ako najobľúbenejší kávový nápoj Slovákov vychádza kapučíno.Okrem lahodnej kávy aký doplnkový sortiment v AM Coffee ponúkate?  
Typický kaviarenský. Okrem rôznych druhov káv to budú zaujímavé sypané čaje, tradičné i vegánske zákusky, domáce limonády z čerstvého ovocia a na večer nesmú chýbať miešané nápoje a víno z menšieho vinárstva. Celý sortiment sme veľmi detailne prehodnocovali a venovali mu veľkú pozornosť.

Čo vás prilákalo do Slnečníc?
Osud. Už na škole sme snívali o otvorení kaviarne. Venovali sme sa káve, ale aj gastronómii. Počas štúdia na hotelovej akadémii sme sa zúčastňovali na baristických súťažiach a išli si za svojím snom.  Až jedného dňa, čerstvo po maturite, sme našli priestor na prenájom. Hneď nás oslovil, keďže sa dokonale hodil k nášmu konceptu kaviarne. A je to tu! Otvorili sme kaviareň našich snov na peknom novom mieste plnom mladých ľudí.


Máte prevádzky aj inde v Bratislave?
Prevádzka v Slnečniciach bude naša prvá. No veríme, že nie posledná :)
© 2021 All rights reserved.
All images are copyrighted by their respective copyright owners.
Website design & technology by Adbee