Ďalšie byty v ponuke. Nezmeškajte to najlepšie zo Slnečníc.

V Slnečniciach budujeme polopodzemné kontajnery, sú praktické aj estetické

Architektúra, technológie, služby, parkovanie či zeleň – nároky na novostavby sa neustále zvyšujú. Inovácie neobchádzajú ani nakladanie s odpadmi, ktoré produkuje denne každá domácnosť. Novým trendom sú polopodzemné kontajnery. Aj naša štvrť Slnečnice ide s dobou a neustále prináša nové moderné riešenia. Prvé stojisko so zapustenými smetnými nádobami sme nainštalovali pri bytovom dome A1 v zóne Mesto a budú nainštalované aj pri ďalších bytových domoch v tejto zóne.

Na rozdiel od klasických smetiakov je v polopodzemných kontajneroch odpad uložený pod zemou. Prináša to hneď niekoľko výhod. Napriek väčšiemu objemu zaberajú nádoby menej miesta, pri bytovkách tak môžeme vysadiť viac zelene a postaviť viac parkovacích stojísk. Zásadnou výhodou je stála teplota, vďaka čomu odpad v zimnom období nezamŕza a v lete sa spomaľuje jeho rozklad, takže sa v okolí kontajnerov nešíri zápach.
Konštrukcia je navrhnutá tak, aby umožňovala obyvateľom bezpečné vysypanie smetí, zároveň uľahčuje obsluhu vývozu odpadu v akomkoľvek počasí a obmedzuje prístup pre zver a hlodavce. Pri efektívnom nastavení je možné znížiť frekvenciu vývozu odpadov, vďaka čomu sa zníži dopravné zaťaženie v štvrti a tým aj emisie. Polopodzemné kontajnery majú podľa zvoleného typu objem až do 5 000 litrov, čo zodpovedá piatim klasickým kontajnerom, pričom nadzemná časť má výšku do 1,2 metra.

Nový systém zberu odpadov je podľa skúseností dodávateľa polopodzemných kontajnerov pre novostavby zaujímavý. „Developeri a investori novobudovaných projektov na bývanie oceňujú ich vzhľad, ktorý dokáže podporiť celý projekt a vkusne doplniť modernú architektúru,“ približuje Zdenka Nyesteová, obchodná manažérka spoločnosti REDOX-ENEX z Trenčína. Dodáva, že aktuálne zaznamenávajú výrazný rast záujmu bez rozdielu cieľovej skupiny zákazníkov.
V Bratislave bolo doteraz osadených už 13 stojísk polopodzemných kontajnerov, väčšina ako súčasť novostavieb. Štyri stojiská však boli realizované aj pri existujúcich bytových domoch a jedno  v mestskom verejnom priestore pri zrekonštruovanom podchode na Trnavskom mýte.
V zóne Slnečnice – Mesto sú polopodzemné kontajnery súčasťou projektu bytových domov A1 až A6. „Doteraz máme zrealizované tri kontajnerové stojiská pre bytové domy A1, A2 a A3 s celkovým počtom 14 kontajnerov, vrátane kontajnerov na triedený odpad. V realizácii sú polopodzemné kontajnery pre bytové domy A4, A5 a A6,“ spresňuje Jakub Koštial, projektový manažér CRESCO GROUP (developer Slnečníc).
Odvoz odpadu prebieha bez problémov. „OLO disponuje potrebnou zberovou technikou a v prípade ďalšieho rozširovania systému polopodzemných kontajnerov prispôsobia svoje kapacity podľa potreby,“ dodáva Zdenka Nyesteová.

Poznámka: V Slnečniciach sú použité kontajnery s objemom 5m³ a 3m³.
 
IMG_8645.jpgIMG_8660.jpgIMG_8664.jpgIMG_8683.jpgPolopodzemne kontajnery - typy 1.jpgPolopodzemne kontajnery - typy 2.jpg
© 2021 All rights reserved.
All images are copyrighted by their respective copyright owners.
Website design & technology by Adbee