Ďalšie byty v ponuke. Nezmeškajte to najlepšie zo Slnečníc.

​Máme pre vás novinky: jedinečná škola, zastávka električky aj pestré nákupy

Máme zaujímavé správy pre súčasných ale aj budúcich obyvateľov Slnečníc. A tiež pre všetkých, ktorí to majú do Slnečníc blízko. Onedlho totiž pribudnú ďalšie dôvody, prečo sa v Slnečniciach oplatí zastaviť.

V Slnečniciach dostanú vaše deti to najlepšie vzdelanie. Už teraz fungujú v Slnečniciach – zóne Viladomy obľúbené detské jasle a materská škola pod značkou Bystrá škôlka. K detičkám pristupujú individuálne, využívajú prvky Montessori pedagogicky, učia sa spolu angličtinu, chodia na výlety... no nevymenili by ste sa s nimi? :) Prečítajte si viac o tom, ako sa majú deti v Bystrej škôlke.

O niekoľko rokov budú môcť chodiť deti v Slnečniciach aj do školy. Nová škola vznikne v zóne Mesto. Súkromný investor tu plánuje vybudovať jednu z najmodernejších a najinovatívnejších škôl v celoslovenskom meradle. Bude zahŕňať materskú, základnú a strednú školu. V súlade s európskymi trendami, nebude len centrom vzdelávania pre deti, ale aj pre ich rodiny a celú miestnu komunitu. Škola bude poskytovať široké možnosti pre šport – ihriská a telocvične sa budú nachádzať v škole, na jej streche aj v parku. O architektonický návrh sa postaral Compass ateliér. Prečítajte si o ňom viac.

Druhá novinka poteší všetkých, ktorí ocenia ponuku čerstvých sezónnych potravín, jedlá svetovej kuchyne a miesto na pohodlné nákupy. V zóne Mesto otvárame Slnečnice Market, nákupné centrum, v ktorom okrem známych značiek ako napríklad BILLA, JYSK a 101 drogerie nájdete aj farmársku tržnicu. Tá ponúkne špecializované obchody s potravinami, gastro zónu s pestrou ponukou jedál a trhovníkov s čerstvým ovocím a zeleninou. Prvá fáza Slnečnice Marketu bude otvorená v posledný novembrový deň. Druhá fáza s farmárskou tržnicou o niekoľko týždňov neskôr. Prečítajte si o nich viac.

Slnečnice budú o niekoľko rokov ešte bližšie k centru – a to vďaka električke, ktorá ich spojí so Starým Mestom Bratislavy. Konečná zastávka električky sa bude nachádzať pri zóne Mesto. Ocenia ju nielen obyvatelia Slnečníc a Petržalky, ale aj žiaci a študenti dochádzajúci do novej školy alebo návštevníci Slnečnice Marketu. Aktuálna informácia hovorí o termíne dokončenia električkovej trate v roku 2021.
INTERIER- foyer.jpgEXTERIER-dvor.jpgSLN_Market_Trch_1.jpgSLN_Market_Trch_2.jpgSlnecnice_mapa_market.jpgSLN_elektricka_nvnk.jpgSlnecnice_mapa_elektricka.jpg
© 2021 All rights reserved.
All images are copyrighted by their respective copyright owners.
Website design & technology by Adbee