Ďalšie byty v ponuke. Nezmeškajte to najlepšie zo Slnečníc.

Dobrovoľník raz týždenne
Priateľ na celý život

Projekt Slnečnice vznikol na základe myšlienky vytvoriť pre ľudí lepšiu štvrť na bývanie. Miesto, ked sa budú cítiť naozaj ako doma. Nie každý má však to štastie vyrastať doma so svojou rodinou, prežiť detstvo so všetkým čo k nemu patrí.

Deťom, ktoré vyrastajú v detských domovoch chýba blízky človek, s ktorým by mohli skutočne prežívať detské radosti či smútky, úspechy aj patálie. Preto keď domov opúšťajú veľakrát nie sú na život dostatočne pripravené. Chýba im človek - priateľ. Priateľ, o ktorého sa môžu kedykoľvek oprieť. Priateľ, s ktorým môžu zdielať svoje pocity - trápenia aj radosti. Preto sme sa rozhodli pomôcť.

Ale ako im môžeme skutočne pomôcť?

Táto otázka priviedla ľudí z nadácie PRO VIDA k jednoznačnej odpovedi, na základe ktorej vytvorili ušlachtilý a unikátny program BUDDY.

Program sa nezameriava iba na pomoc počas obdobia v detskom domove. Jeho cieľom je deťom dlhodobo vytvárať základ a oporu pre ich ďalší život. Ľudia z PRO VIDA sa na to teda pozreli z celkom iného uhľa. Vedeli, že nič nepomôže dieťaťu viac ako dobrý priateľ, ktorý ho má rád.

Buddy je dobrovoľník, ktorý umožní dieťaťu z detského domova mať s ním kvalitný a naozajstný vzťah so všetkým, čo k tomu patrí - trávia spolu voľný čas, dôverujú si, rozumejú si a vedia, že sa jeden od druhého majú čo učiť. Je to naozaj jednoduché. Vzťah so zrelým dobrým dospelým je totiž sám o sebe pre dieťa liečivý.

Program BUDDY je určený pre deti staršie ako 12 rokov, pretože mladšie deti sú náchylné naviazať sa na dobrovoľníka ako na náhradného rodiča. BUDDY nie je náhradný rodič, je to aspoň o 10 rokov starší priateľ - niečo ako krstný otec či mama.

Deti z detských domov tak vďaka svojmu BUDDYMU nebudú už na všetko sami. Budú mať pri sebe blízkeho človeka. Tak ako všetci ostatní.
Ak sa chcete do programu BUDDY zapojiť ako dobrovoľník alebo ho podporiť inou formou, na stránke programu BUDDY nájdete informácie o tom, ako je to možné.

Títo sa už našli :)

Adam a Milan

"Milan je môj brat, moja rodina, je všetko, čo znamená perfektné zážitky a fajn život."

Alenka a Kika

"Naučila som sa, že musím komunikovať, nech sa deje čokoľvek. Alenka mi ukázala, že je tu vždy pre mňa a nenechala sa ničím odbiť. A za to si ju veľmi vážim. Je tu pre mňa nádej na lepšie časy."

© 2021 All rights reserved.
All images are copyrighted by their respective copyright owners.
Website design & technology by Adbee